Yeni Açılan Sitelere Yapılması Gereken SEO Çalışmaları

yeni siteler için seo çalışmaları

Yeni açılmış olan tüm siteler için izlenmesi gereken belirli seo teknikleri mevcuttur. Bunların büyük bir kısmına bu yazımızda değineceğiz. Neler yanlış yapılıyor, ne gibi taktikler izlenmeli gibi konulara ulaşarak hem SEO konusunda bilgi sahibi olacak hem de sitenizi arama motorlarında daha yukarılara taşıyacaksınız.

Öncelikle sitenizi Google gibi arama motorlarına kayıt etmeniz gerekmektedir. Türkiye’nin hatta dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google olduğu için amacınız ilk olarak Google’da yükselmek olmalıdır.

Yeni açtığınız siteyi Google’a kaydettikten sonra sosyal medya hesapları oluşturun. Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin gibi sosyal hesaplarınızı oluşturduktan sonra sitenize bir ay boyunca her gün düzenli olarak içerik girin. Girdiğiniz içerikleri ilk haftadan sonra her sosyal medya hesabında imleyerek yazi yazılarınızı paylaşarak sosyal medyadan hem ziyaretçi çekmeye çalışın hem de etkili sosyal medya kullanmanın siteniz için faydasını görün.

İlk aydan sonra siteniz için yavaş yavaş tanıtım yazıları almaya başlayın. Tanıtım yazılarının Seo konusundaki etkisi çok büyüktür. Tanıtım yazılarınızın içinde linkinizin geçmesi gerektiğini ve SEO uyumlu şekilde yazılmasının siteniz için çok daha yararlı olacağını unutmayın. SEO uyumlu makale yazma konusunda bilgili değilseniz bu işi ücretli olarak yapan kişilere yazdırın ve düşük Alexa’sı olan, yüksek pagerankı olan ve bol indeksi olan sitelerde yayınlatın. Google’da üst sıralarda mantığı algoritması ne kadar değişirse değişsin buna dayanmaktadır. Üste çıkmak istediğiniz kelimeleri iyi seçerek tanıtım yazılarınızda linklerinizi bu şekilde eklemeyi unutmayın. Örneğin “SEO” konusunda üst sıralara çıkmak istiyorsanız linkiniz;

SEO

şeklinde olmalıdır. Bunları başka sitelerde yayınlatarak site dışı optimizasyon konusunda diğer sitelere göre daha önde olacaksınız. İkinci aydan sonra ise link alımlarına yine yukarıda verdiğimiz gibi linklerinizi başka sitelerde yayınlatın. Üst sıralara çıktıkça siz de faydasını göreceksiniz! Yalnız anahtar kelime üzerinden çok fazla link almamaya çalışın, bu durum doğal olmayacağı için sitenize zarar verebilir. Link alırken mümkün olduğunca çeşitlilik sağlayın. Bu da daha doğal bir görünüm yaratacaktır.

Ayrıca dış seo çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak için Dış SEO Nedir? Nasıl Yapılır isimli yazımı okumanızı tavsiye ederim. Bu şekilde yazılarınız içinden birbirleri arasında link köprüsü kurarak da yazılarınızı güçlendirebilirsiniz.

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir