Windows 7 – Windows 8.1 Ürün Anahtarları 2020

14 Ocak 2020 tarihinden itibaren Microsoft yetkilileri Windows 7’ye olan desteklerini çekmişlerdir. Bilgisayarınızda Windows 7 yüklü ise bu çalışmaya devam edecektir. Ancak sorunlarla ilgili teknik destek, yazılım güncelleştirmeleri ve güvenlik güncelleştirmeleri ya da düzeltmeleri sunulmayacaktır. Windows 7; Windows 8.1 ve 10’u kaldıramayacak bilgisayarlarda kullanılabilir. Ancak yazılım ve güvenlik güncelleştirmeleri olmadığı için bilgisayarınız virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı daha büyük bir risk altında olacaktır. Bu nedenle Windows 8.1 ve 10’u kullanmanız güvende olmanızın en iyi yoludur. Ancak kaldıramayacak bilgisayarlar için bu sürümü yüklemenizi önermiyoruz.

Windows 7 ürün anahtarı, satın aldığınız Windows ürününü kurmanızı sağlar. Ürün anahtarı sayesinde Windows’un tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Windows 7 bilgisayarınıza işletim sistemi sağlamasının yanında word, excel, power point gibi office programlarına da sahip olmanızı sağlar.

Windows 8.1 Ürün Anahtarı

Windows 7’nin ardından bambaşka bir arayüzle çıkan Windows 8.1 çok sayıda kişinin severek kullandığı bir işletim sistemidir. Windows 8.1 ürün anahtarı, Windows 10’a geçmek istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Windows 10 gibi kasmalar yapmaması bu işletim sisteminin daha çok tercih edilmesini sağlamıştır. Gelişen teknolojiyle beraber dokunmatik ekranlar bilgisayarlarda da karşımıza çıkmaktadır. Windows 8.1 sürümünde sistemde büyük değişiklikler yapılmıştır. Dokunmatik ekrana sahip tablet ve bilgisayarlarda Windows 8.1 kullanmak kolaydır.

Windows 8.1 ürün anahtarı programı satın alan kişilere verilen numara dizisidir. Rakam ve harflerden oluşan bu seri 25 karakterden oluşmaktadır. Bu numara serisi programın düzgün çalışması için gereklidir. Orijinal olarak kullanabilmeniz için ise Windows 8.1’i kesinlikle satın almanız gerekir. Bilgisayarınıza format atıldığında sistemi tekrar yüklemeniz için ürün anahtarı gerekir. Bu nedenle daha önce aldığınız ürün anahtarını saklamanız önemlidir. Bunun için ürün anahtarını bir yere not edebilir ya da fotoğrafını çekerek saklayabilirsiniz. Ürün anahtarını saklamadıysanız satıcı desteği alabilirsiniz. Yine de ürün anahtarına ulaşamazsanız sitemizde bulunan ürün anahtarlarından birini kullanabilirsiniz. Kurulum aşamasında bu numaralardan birini deneyiniz. Eşleşmemesi durumunda diğer numaraları deneyiniz.

Sitemizde Windows 7 ve 8.1’in ürün anahtarlarını bulabilirsiniz. Bilgisayarınızda sorun olup olmayacağını görmek için ilk önce deneme sürümlerini indirebilirsiniz. Deneme sürümlerinin üzerine Windows 7 ya da 8.1’İ satın alarak sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Pek çok faydalı bilgi için aşağıdaki siteyi ziyaret edebilirsiniz; https://bilgiseyrim.com/

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir