Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar?

Şebeke sularının zamanla kireçlenmeye neden olması su arıtma cihazı kullanmayı gerekli kılmıştır. Bir su arıtma cihazından beklenen en temel şey sağlıklı su elde etmeyi sağlamasıdır. Suyun sağlıklı olarak adlandırılabilmesi için belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özellikler; suyun temiz olması içerisinde hastalık yapıcı mikro organizmalar barındırmaması, mineral bakımından zengin olması, insan vücudu ile uyumlu bir ph derecesine sahip olmasıdır. Alkali sular insan vücudu için en ideal sulardandır. Bu suların ph derecesi 7’dir. Royal green su arıtma ürünleri alkalin filtresi sayesinde suyun ph derecesini dengeleyerek 7.5 ile 9.5 arasında bir değere getirir.

Su olmadan hayat düşünülemez. Vücudumuzun %70 gibi büyük bir çoğunluğu sudan oluşmaktadır. Bu nedenle içtiğimiz suyun kalitesi doğrudan vücudumuz ile ilgilidir. Sağlıklı su içen insanların kireç  ve zararlı mikro organizmalardan kaynaklanan hastalıklara yakalanma oranları da azalmaktadır. Şebeke suları yüksek oranda klor içerir. Bu nedenle de zamanla kireçlenmeye neden olur. Evinizde su ısıtmak için kullandığınız kettle ve benzeri cihazların yüzeyine bakarak bunu siz de gözlemleyebilirsiniz. 100 derece gibi yüksek bir sıcaklıkta kaynamasına rağmen yine de kireç oluşturan su vücudunuza da zaman içerisinde zarar verecektir. Bu nedenle musluğunuza gelen şebeke suyunuzu arındırarak kullanmalısınız.

Royal Green su arıtma ürünleri ile yüksek oranda mineralli su elde edebilirsiniz. Mutfak tezgahınız altında minimum yer kaplayan bu ürünleri kullanmak için elektriğe ihtiyacınız yoktur. Sağlıklı bir su kullanmak yemeklerin ve su ile yaptığınız içeceklerin tadının hatta kokusunun daha güzel olmasını sağlayacaktır. Hamilelik döneminde yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz gerekir. Bu dönemde anne adaylarının bebeklerinin gelişimi için sağlıklı su içmesi gerekir. Piyasada satılan su şişeleri plastik yapılmıştır. Plastik ise uzun süre güneşle temas ettiğinde suyu zararlı hale getirmektedir. Bu nedenle çeşmenizden akan suyu arıtıp cam şişelerde saklayarak kullanabilirsiniz. Arıtılmış su tansiyon ve kalp hastaları için de idealdir. Yumuşak bir su olduğu için böbrek kumu ve taşı olanlar için faydalıdır.

Royal Green serisi arıtma cihazları ücretsiz kargo seçeneği ile kapınıza kadar gönderilmektedir. Ayrıca Türkiye’nin 81 iline ücretsiz kurulum ve servis imkanı da sunulmaktadır.

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir