Sosyal Medya Stratejileri

sosyal medya stratejileri

İçerisinde yaşadığımız çağ teknoloji çağı, uzay çağı, nükleer çağı gibi isimler almaktadır. İsimlerden de anlaşılacağı gibi teknolojik gelişmeler ışığında yeni imkânlar önümüze sunulmaktadır. Bu yeni gelişmeler insanları öyle etkilemekte ki yaşam tarzlarını bile değiştirme noktasına gelmektedir. Tabiri caizse günümüzde iki farklı dünya vardır. Bunlardan bir tanesi gerçek dünya diğeri ise sanal dünyadır. Artık insanlar gerçek dünyadan çok sanal dünyaya önem vermektedir. Eğer bir insan sanal dünyada yani internet ortamında yoksa gerçek dünyada da pek bir varlık gösterememektedir. Sözünü ettiğimiz sanal dünyada sosyal paylaşım ve mikro blog siteleri temel taşları oluşturmaktadır. Buna da sosyal medya ismi verilmektedir.

Bu sosyal medyada doğru adımlar atmak tahmin akıl almaz derecede önemli sonuçlar doğurmaktadır. Sosyal medyayı doğru kullanmak için bu yazımızda sizlere bazı tavsiyeler sunacağım. Öncelikle sosyal medyada iyi bir görüntünüzün olması şarttır. Herkesin bildiği gibi görüntü çok önemlidir. Bunun yanı sıra yazdığınız yazılar ve yaptığınız paylaşımlar da hayati değer niteliği taşımaktadır. Yazı ve paylaşımlarda taklitçilikten uzak durmanız, sizin sosyal medyadaki kalitenizi bir seviye yukarı taşıyacaktır. Gerektiğinde paylaşım yapmak veya konuya gerektiğinde müdahil olmak da son derece önem arz etmektedir. Bunun zamanlamasını zamanla kendiniz daha iyi saptamış olacaksınız. Yazılarınızda akla ve mantığa yatkın fikirler beyan etmeniz insanlar tarafından tercih edilme ve beğenilme sebebi olacaktır. Bunları yaparken de biraz esprili olmanızda fayda vardır. Sonuç olarak sosyal medyada varsanız ve nasılsanız gerçek dünyada da öylesinizdir.

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir