SEO Uyumlu Anahtar Kelime Kullanımı

Uygun SEO teknikleri üzerinde çalışıyorsanız ve daha fazla organik trafik almayı umuyorsanız, anahtar kelime araştırması ilk adımlardan biridir. Ancak, hangi anahtar kelimeleri hedeflemek istediğinizi bilmek yeterli değildir. Bunları blog yayınlarınızda nasıl kullanacağınızı da bilmeniz gerekir. Yeni başlayan birçok kişi, hedef anahtar kelimesiyle veya kelime öbeğiyle dolu bir gönderiyi doldurmanın Google’ın bu konuyu ele geçirmesi için en iyi yol olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, botlar bundan daha akıllıdır – “doldurmalarınızı” tespit edecek ve sitenizi bunun için belirleyecektir.

Peki, blog yayınlarınızda anahtar kelime kullanmanın doğru yolu nedir? Her şey, ifadeyi arama motorlarına, okuyucularınızın anlaması için çok garip hale getirmeden makalenizin ne hakkında olduğunu anlatacak kadar içeriğe koymakla ilgilidir. Anahtar kelimelerinizi blog yayınınıza nerede, nasıl ve ne sıklıkta yerleştireceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

WordPress kullanıyorsanız, Yoast eklentisi anahtar kelimeler açısından size büyük fayda sağlayacaktır. Başka bir platformdaysanız veya daha otomatik bir rotaya gitmek istemiyorsanız, ifadelerinizi içeriğinize iyi bir şekilde uyacak şekilde manuel olarak dahil etmenin yine de yolları vardır.

1. Başlığınızda anahtar kelime öbeği ile başlayın. Mümkünse, başında koyun. Örneğin, anahtar kelimenizin “Kek Yapma” olduğunu, iyi bir başlığın “4 Kolay Adımda Kek Yapma” olduğunu varsayalım. Ancak, ifadeniz başlangıçta garip geliyorsa, başlığı en doğal göründüğü başlığa yerleştirin.

2. Gönderi için kalıcı bağlantınıza anahtar kelime öbeğini ekleyin. Kalıcı bağlantı, blog yayınının doğrudan URL’sidir. Örneğin, “siteadiniz.com/4-adimda-kek-yapmak” yukarıdaki örnek başlığımız için varsayılan kalıcı bağlantıdır. Anahtar kelimenin botlarda öne çıkması için kalıcı bağlantı genellikle kısaltılmalıdır. WordPress’de, kalıcı bağlantıyı yalnızca kelime öbeğini içerecek şekilde kolayca düzenleyebilirsiniz, bu nedenle bunun yerine “siteadi.com/kek-yapmak” gibi görünecektir.

3. Blog yayınınızın herhangi bir yerinde anahtar kelimenizle birlikte bir alt başlık kullanın. Bunu girişten hemen sonra yaparım. Giriş bölümünü yazımdaki metnin geri kalanından ayırmak kolaydır ve bu gereksinimi karşılar. Örneğimize devam etmek için, önerdiğiniz dört adıma geçmeden önce “Bir Kek Yapmak Kolay” yapmak isteyebilirsiniz.

4. Blog yayınınızda% 1 anahtar kelime yoğunluğu oluşturun. Yoğunluk, temel olarak, tüm yayının kelime sayısına kıyasla hedeflenen ifadenizin kaç kez kullanıldığıdır. Örneğin, 400 kelimelik bir gönderide, anahtar kelimeyi 4 kez eklemek istersiniz. Alt başlık bir kez sayılır, bu nedenle yalnızca üç kez daha ihtiyacınız vardır. Çok fazla eklememeniz için anahtar kelimenin varyasyonlarını kullanın.

5. Anahtar kelimenizi resimlerinizin alt etiketlerine ekleyin. Alt etiketleri, arama motorları botlarının resmin ne hakkında olduğunu bilmelerini sağlar – çünkü İnternet’te paylaşılan fotoğrafları “göremezler”. WordPress’e alt etiketi eklemek için, görüntüyü yükledikten sonra sağdaki ilgili bölümü doldurun.

Tavsiye Yazı: https://ismailarici.com/seo-nedir/

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir