PLAB Testi Vizesi

PLAB Testi doktorların yeterliliğini uluslararası alanda ölçmek için yapılan sınavdır. Bu testi geçen doktorlar İngiltere’de doktorluk yapmaya ve yaşamaya hak kazanabilirler. Sınava İngiltere’de girmek için İngiltere Ziyaretçi Vizesi türlerinden biri olan PLAB Testi Vizesi almanız gerekmektedir.

PLAB Testi Vizesi almak için öncelikle İngiltere Ziyaretçi Vizesi koşullarını yerine getirmeniz gerekmektedir. İngiltere Ziyaretçi Vizesi koşulları haricinde tıp fakültesi diplomanızın olması, PLAB Testi’ne girebilecek kadar kalifiye olduğunuzu belgeler ile kanıtlamanız, sınav giriş belgesine sahip olmanız, niyet mektubunuzda İngiltere’ye gitmek istemenizin oraya yerleşmek değil sadece PLAB Testi’ne girmek olduğunu da belirtmek zorundasınız. Bu vizeyi 6 aylık alabilirsiniz. Ancak İngiltere’den PLAB Testi’ne girdikten sonra ayrılmanız gerekmektedir. Ayrılmazsanız bir daha vize alırken problemlerle karşılaşabilirsiniz.

PLAB Testi Vizesi ile İngiltere’de çalışma hakkınız yoktur. Diğer İngiltere Ziyaretçi Vizelerinden farklı olarak bu vize ile İngiltere’de eğitim alma hakkınız da bulunmamaktadır. Bu vizeye alabilmek için ilk önce İnternet üzerindeki formu doldurmalısınız. Sonrasında İngiltere Konsolosluğundan randevu almalısınız. Vize başvurunuzu vize memurlarıyla görüşerek tamamlayabilirsiniz. Vize başvurunuzu yapmadan önce bazı evrakları hazırlamalısınız. Firmamızdaki uzmanlardan yardım alarak başvuru dosyanızı kusursuz olacak şekilde hazırlayabilirsiniz. Vize başvurunuzun olumlu olumsuz sonucunu 2-3 hafta içerisinde öğrenebilirsiniz. Bu süre İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Başvurunuzun reddi halinde ret kararına itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.

PLAB Testi Vizesi ile ilgili daha fazla bilgi için: http://ingiltereziyaretcivizesi.com/

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir