Op. Dr. Cahit Vural

1981 yılında Ankara’da doğmuş olan ve aslen Giresun Göreleli olan doktorun tam adı Altuğhan Cahit Vural’dır. İstanbul Levent’te ilkokul eğitimini tamamlamış, ardından Ankara Çankaya’da lise eğitimi görmüş ve sonrasında da 1999-2006 yılları arasında eğitimine Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam etmiştir. 2006 yılında Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi anabilim dalı Kırıkkale Üniversitesi’nde asistanlık yapmaya başlayan Dr.  Cahit Vural, 2005 yılında da ayrıca Edinburgh Western General Hospital’de James Mander ile birlikte çalışma fırsatına sahip olmuştur. 6 yıl boyunca asistanlık yaptıktan sonra Van Erciş’e gönüllü bir şekilde atanmış ve mecburi hizmetini de orada tamamlamış olan Dr. Cahit Vural, İstanbul Plastik Cerrahi Akademi’de Prof. Atilla Oymak, Op. Dr. Esin Aksungur, Op. Dr. Tunç Tiryaki ve Op. Dr. Osman Oymak’tan estetik cerrahi alanında eğitim almıştır. 

Burada yaptığı çalışmalardan sonra Yüzyıl Hastaneler Grubu’nda görev almış ve daha sonra Medicana Çamlıca Hastanesi’nde Plastik Cerrahi klinik sorumlusu olarak çalışmıştır. Buradan ayrıldıktan hemen sonra Prof. Dr. Murat Türegün ile birlikte Marebelis Klinik Nişantaşı’nda çalışmaya başlayan Dr. Cahit Vural, aynı zamanda eş zamanlı olarak kendi kliniğini de açmıştır. Şu an halen Or-ahayim Balat hastanesinde ve ayrıca kendi kliniğinde çalışmalarını sürdürmektedir. Öyle ki yalnızca bunlarla sınırlı kalmamış, hem uluslararası hakemli dergilerde hem ulusal hakemli dergilerde makaleleri yayımlanmış bir doktor olup, 2 adet poster sunumu mevcuttur. Bununla birlikte 2010 yılında Biomed (16th International Biomedical Science and Technology Symposium)’e katılım sağlamış ve birçok TV kanalında yer almıştır. Aynı zamanda da evli ve 2 çocuk babasıdır. 

 

Dr. Cahit Vural Çalışmaları ve Hizmetleri

Dr. Cahit Vural, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olup, bu alanda estetik cerrahi, medikal estetik ve ameliyatsız estetik gibi hizmetler sunmaktadır. 

Estetik cerrahi alanında mini yüz germe, badem göz estetiği, vaser liposuction, endoskopik orta yüz germe, lipomatik, meme büyütme, küçültme ve dikleştirme, burun estetiği, piezo burun estetiği, İtalyan burun estetiği, kepçe kulak ameliyatı ve karın germe ameliyatı gibi işlemleri başarıyla gerçekleştirmektedir. 

Medikal estetik alanında karbon peeling İstanbul, kalıcı makyaj uygulamaları (mikropigmentasyon), glutatyon, dermapen, kırışıklık tedavisi, hydrafacial, H100 aşısı, Kleopatra gençlik iksiri, dudak dolgusu, buz lazer epilasyon,  slimlipo ve ultraformer uygulamalarını gerçekleştirir. 

Ameliyatsız estetik alanında ise bölgesel zayıflama, silhouette soft, agassi ameliyatsız yanak inceltme, ameliyatsız vajina daraltma, balık ağı estetiği, kolajen ağı, kolajen ip askı-kolajen askısı gibi işlemleri başarıyla gerçekleştirmektedir. 

Alanında çok geniş bir yelpazeye sahip olan Dr. Cahit Vural, azmi ve başarısı ile de dikkatleri oldukça üzerine çekmektedir. Yaptığı bu hizmetlerin az bilinenlerinden kısaca bahsedecek olursak:

Piezo Burun Estetiği: Bu cerrahi yöntemin temelindeki özellik, kimyasal bir sorun oluşturmadan ve cildinize hiçbir anlamda zarar vermeden ses dalgaları ile kesilerek kemiklerin şekillendirilmesi ya da burun dokusuna ve kıkırdağa zarar vermeden burnun düzeltilmesi işlemidir.

Lipomatik: Bölgesel yağ birikimi ve fazlalıklardan kurtulmak için uygulanan cerrahi müdahaledir. Aynı gün içerisinde hasta taburcu edilir ve bu yüzden kolay bir işlem olarak kabul edilir. Bu işlemde, kanül yardımıyla deri altından yağ tabakasına müdahale edilmektedir.

Balık Ağı Estetiği: Cerrahiye gerek kalmadan yüz germe işlemi yapılan bu yöntem ile, balık ağına benzeyen biyomedikal ipler kullanılarak yüz gerdirilip asılır. İşlem sırasında kullanılan iplerin ucunda, olta kancası gibi görev yapan düğümler bulunur ve bu estetik uygulama, deri altına yerleştirilmiş olan ipler sayesinde uzun süreli etkiler oluşturur. Diğer uygulamaların aksine, sonucu hemen görülmektedir.

Silhouette Soft: Bu uygulama, yaşlanmaya bağlı bir şekilde ortaya çıkan belirtilerin tedavi edilip önlenmesini, yüzdeki sarkmalardan kurtulmanızı sağlayarak kırışık ve çöküklerin giderilmesini ve aynı zamanda bu belirtileri engelleyici ileri teknoloji bir uygulamadır. 30 dakika kadar sürer ve etkisi 18 aya kadar sürebilmektedir.

Hydrafacial: Boyun, dekolte bölgesi ve yüz başta olmak üzere, cildi besleyerek nemlendiren ve yenilenmesiyle ölü dokunun ciltten uzaklaşmasını sayan, aynı zamanda cilde ciddi anlamda ve derinlemesine bakım yapan yeni nesil bir medikal bakım işlemidir. 

Slimlipo: Lazer dalgaları kullanılarak doğrudan yağ hücre zarının patlatılması ile sıvılaştırılması işlemidir. Başlıca karın, bel, basen, sıkılaştırma amacıyla yüz, bacak içi, kol içi, karın, boyun gibi bölgelere uygulanmasının yanında diğer bölgelerde de güvenle kullanılabilir. Terlemenin ortadan kaldırılması için koltuk altında da ayrıca kullanılabilir. 

Daha fazlası için; https://www.cahitvural.com

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir