Kurutma Makinesi Ekranında Farklı Sembol Yanması

Modern toplum yaşantısının gelişiminin yönlendirdiği doğrultuda ortaya çıkan yeni nesil ihtiyaçlara yönelik olarak yine teknolojiyle çözümler sağlanmaktadır. Bunlardan birisi de çamaşırları kurutmaktır. Çamaşırlarını kurutmak konusunda zaman veya yer sorunu yaşayan tüketicilerden, konforlu bir şekilde çamaşırlarını kurutmak isteyen tüketicilere yönelik kurutma makinesi teknolojisi sunuluyor. Gelişmiş özelliklere sahip olan kurutma makineleri ile yaşam alanlarında tüm çamaşırlar çok kolay ve hijyenik koşullarda kurtulabilmektedir. Ancak tüm diğer beyaz eşya ürünlerinde olduğu gibi kurutma makinelerinin kullanımı esnasında da çeşitli sorunlarla karşı karşıya kalınabiliyor. Bu gibi durumlarda Bulgurlu Arçelik Servisi profesyonel kurutma servisi hizmetlerine başvuruda bulunmadan evvel yapılabilecek bireysel müdahale imkanı bulunuyor.

Kurutma Makinesi Ekranında Dama Tahtası Şeklindeki Sembol Çıkması Çözümü

Kurutma makinesinin dijital gösterge paneli sayesinde tüm işlem durumunu ve mevcut sorunların takibi pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu kapsamda kurutma makinesinin dijital gösterge panelinde “dama tahtası” şeklinde bir sembol çıkması durumunda, makinenin çalışması söz konusu olmaz. Böyle bir durumda mutlaka gerekli kontrollerin sağlanması elzemdir. Herhangi bir müdahale şansı bulunmayan ya da profesyonel destek isteyenler, böyle bir sorunda doğrudan Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunabilmektedir. Kurutma makinesinin kurutma işlemini yaptığı kıyafetlerden çıkan tüm ve liflerin her biri filtrede toplanmaktadır.

Normal çalışma prensibi çerçevesinde kurutma makinesinde böyle bir sorun görülebilir. Kuruma makinesinin kapağı açılarak, kapakta bulunan küçük bir deliklik parçaya erişim sağlanmalıdır. Söz konusu parçanın tutma yerinden çekilerek, yerinden çıkartılması gerekmektedir. Bu parça makinenin filtresidir. Eğer bu filtre dolmuş ve buna bağlı tıkanma yaşamakta ise kurutma makinesinin çalışmaması gibi bir durum ortaya çıkar. Böyle bir durumda kurutma makinesinin çıkartılan filtresinin mutlaka elle veya elektrik süpürgesi yardımı ile temizlenmesi gerekir. Bu temizleme işlemi ile kurutma makinesine çözüm sağlanabilmektedir. Bu müdahaleye rağmen herhangi bir çözüm sağlanamaz ve makine halen kullanılamaz durumda olursa ise Acıbadem Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirilebilir. Bölgede en yakında bulunan uzman teknikerler tarafından kurutma makinesi için gerekli olan müdahaleler yerinde gerçekleştirilir. Yapılan müdahaleler ile kısa sürede cihazın yeniden aktif şekilde kullanılabilir duruma getirilmesi sağlanabilmektedir.

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir