Kaliteli Ücretsiz Backlink Kaynakları

ücretsiz backlink alma

Merhabalar, SEO ile ilgili faydalı olacağına inandığım paylaşımlarıma devam ediyorum. SEO denince aklınıza gelen ilk terimlerden biri backlinktir. Birçok kişi ücretli ya da ücretsiz yollarla backlink alımı yaparak sitesini yükseltmeye çalışır. Ben de bu yazımda kendi kullandığım ve faydasını gördüğüm ücretsiz backlink kaynaklarından bahsedeceğim. Bu sitelerden belirli aralıklarla alacağınız linkler sayesinde sitelerinizi arama motoru sıralamalarında üst sıralara çıkarabilirsiniz.

Tabii bu tarz sitelerden link alırken abartıya kaçmamakta fayda var. Sırf ücretsiz backlink almak için önünüze gelen her siteden link alırsanız sitenize bir yararı olmayacaktıktır, aksine zarar bile verebilir. Bu yüzden listeyi olabildiğince sade tutmaya çalıştım, listede sadece otoriter ve en kaliteli siteler bulunuyor. Bu sitelere üye olarak profil sayfanıza site adresinizi yazabilirsiniz. Bu sayede kolayca ücretsiz backlink elde etmiş olursunuz.

ücretsiz backlink

ücretsiz backlink kaynakları

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Link alımı yaparken mümkün olduğunca doğal davranmanız gerekmektedir, tek çeşit link almak sitenize zarar verecektir, bu nedenle link karışımı denilen yöntemi uygulamanızı tavsiye ederim. Peki bu yöntem nasıl uygulanır?

-Link alırken sadece anasayfaya link almayın, öne çıkmasını istediğiniz alt sayfalarınıza da link alımı yapın.
-Sadece dofollow link türlerini tercih etmeyin, nofollow link almak da faydalıdır, olabildiğince dengeli tutmaya çalışın.
-Sadece anahtar kelimenize link almayın, site adresi şeklinde de link alımı yapın. Örneğin backlink paketleri kelimesine link alacağız, siteadresi.com/backlink-paketleri şeklinde link alabiliriz.
-Görsel ya da video şeklinde de backlink elde etmek mümkündür. Bu sayede link çeşitliliğinizi arttırmış olursunuz. Görsel backlink almak için Tumblr’ı kullanmanızı tavsiye ederim, üstelik bu linkler do-folllow olarak alınmaktadır, video backlink alabilmek için de özgün videolar oluşturup Youtube, Vimeo gibi sitelere ekleyerek buradaki açıklama kısmına site linkinizi ekleyebilirsiniz.

Link çeşitliliği hakkında güzel bir örnek buradaki Backlink Paketleri sayfamızda detaylı olarak anlatıldı. Bu yazıyı mutlaka incelemenizi tavsiye ederim.


Ücretsiz Backlink Nasıl Alınır?

Aşağıdaki listede bulunan sitelerden farklı şekillerde ücretsiz backlink almanız mümkündür. Bazı sitelere üye olduktan sonra profilinizde hakkımda kısmına internet sitenizi ekleyerek backlink kazanabilirsiniz, bazılarından da sitenizi ya da sitenize eklediğiniz yazıları paylaşarak backlink alabilirsiniz, bu siteler sosyal imleme siteleridir.

Ücretsiz Backlink Listesi

Bunlar bizim seçtiğimiz kaliteli backlink sitelerinden oluşan listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz. Liste düzenli olarak güncellenecektir, eğer listede görmek istediğiniz siteler varsa yorum olarak bildirmekten çekinmeyin. Unutmayın, bilgi paylaştıkça çoğalır 🙂


İnternet SitesiDomain AuthorityPage Authority
soundcloud.com9582
reddit.com9785
giphy.com9173
issuu.com9482
steamcommunity.com9268
plurk.com9171
about.me9271
visual.ly8569
livejournal.com7766
last.fm9273
github.com9585
en.gravatar.com9581
disqus.com9485
8tracks.com8969
ted.com9373
dribbble.com9280
scribd.com9371
storify.com9271
quup.com4039

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir