İrlanda Dil Okulları

İrlanda’da çok sayıda dil okulu bulunmaktadır. İrlanda Dil Okulları, çok güvenilir ve kalitelidir. Dil okullarının bazıları üniversiteye veya enstitüye bağlı dil eğitimleridir. Bazılarıysa özel bir kurum olarak faaliyet gösterir. İrlanda’da İngilizce eğitimi almak isterseniz, ILEP veya MEI üyeli İrlanda Dil Okulları en iyi seçenektir. MEI’nin açılımı ise Marketing English in Ireland adında olan bir ticari birliktir. Belli kalitede ve standartlarda olan okullar bu statüyü alabilir. ILEP’de ise İrlanda Dil Okulları arasında İrlanda devletinin bir kuruluşu ve dil eğitimi için sadece yeterlilik sağlayan okulları kabul etmektedir. Çok seçici bir kuruluştur. Nasıl okulun ILEP ve MEI üyesi olduğunu anlarım derseniz İrlanda Dil Okulları, her birinin kendilerine ait internet sitesi bulunduğu için sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Dil okulu seçerken dediğimiz gibi öncelikle MEI veya ILEP üyesi olması sonrasında, konaklama yani İrlanda’da kaldığınız yerle okul arasına çok mesafe olmaması sizin yararınıza olur. En avantajlısı yürüme mesafesi olması ya da olmuyorsa da otobüsle en fazla 30 dakika uzaklıkta olmalıdır. Bundan daha uzun süre yolculuk ise İrlanda gibi bir ülke için oldukça fazla mesafe olur. İrlanda Dil Okulları, kayıt süreci nasıl olur ücretin neleri kapsayıp kapsamadığını sorun ve araştırmada bulunun. Okul kayıt ücreti, kitap ücretleri, sınav ücreti ve zorunlu sağlık sigortanın bu fiyat içinde olup olmadığını mutlaka öğrenin.

IELTS gibi sınavlara yönelik bir eğitim almak isterseniz de aracı kurumunuza bunu belirtip size uygun okulu kısa süre içinde bulabilme imkanınız vardır. Vize almak için önceden dil okulunun parasının tamamını ödemelisiniz. Bu nedenle eğer vize alırken red alırsanız ya da başka herhangi bir sebeple gidemezseniz iade olup olmayacağını bu sürecin nasıl olacağını, kesinti olup olmayacağını en başından sormanız en iyisi olur. Daha düşük fiyatlı İrlanda Dil Okulları yerine orta hatta imkanınız varsa üst sınıftaki İrlanda Dil Okulları sizin için en iyi seçenektir. Çünkü bu tür okullarda hafta sonu geziler, hafta içi aktiviteler, şehir gezileri de bulunur. Bu etkinlikler sizin için oldukça önemlidir çünkü İngilizcenizi geliştirirsiniz ve çevreyi tanırsınız. 

 Site adresi: http://www.irlandarehberi.com

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir