İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiltere’de yaşamaya başladığınızda ailenizi de yanınızda istemeniz normaldir. Ailenizi ülkeye getirmek için yerleşim vizesine başvurabilirsiniz. İngiltere yerleşim vizesi; Birleşik Krallık vatandaşları ve İngiltere’de süresiz oturma iznine sahip olan kişilerin eş ve çocukları için başvurabilecekleri vize türüdür. Bu vizeyi aldığınızda İngiltere’de çalışma ve oturma hakkı da kazanmış olursunuz. İngiltere yerleşim vizesi aile birleşim vizesi olarak da bilinmektedir.  Evli çiftlere bu vize kapsamında 30 aylık süre verilir. İlerleyen zamanlarda vize bitmeden uzatma başvurusu yapılabilir. Başvuru onaylandığı takdirde tekrar 30 aylık süreniz olur. Bu şekilde 5 yılı tamamlayan kişiler vize süresi bitmeden oturma iznine sahip olurlar. İngiltere’de yaşadığınız 6.senenizde ise İngiliz Vatandaşlığı’na başvuru hakkı elde edersiniz.

İngiltere yerleşim vizesi başvurusu sırasında başvuru formu, İngilizce seviyesini belirten belge, birinin yanına taşınacaksanız akrabalık durumunuzu belirten evraklar (evlilik cüzdanı), maaş bordrosu, banka hesap bilgileri gibi geçinmek için yeterli paranız olduğunu belirten evraklar ile konaklama evrakları gönderilmektedir. Gereken evraklarda eksiklik olması durumunda vize başvurunuz onaylanmayabilir. Herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için danışman firmalardan yardım alabilirsiniz. Başvuru süreci hakkında en güncel bilgilere sahip olan deneyimli danışmanlar bu süreci sizin için kolaylaştıracaktır. Başvuru belgeleri hazırlanıp gerekli evraklar tercüme edildikten sonra başvuru merkezlerinden randevu alınmaktadır. Vize başvurunuzun sonucu 3 ile 12 hafta arasında belli olmaktadır. Başvurunuz onaylanabileceği gibi reddedilebilir de. Ret almanız durumunda itiraz süresi geçmeden İngiltere Vizesi reddine itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz. Bu süreçte de danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İngiltere yerleşim vizesi ve diğer vize türleri hakkında daha fazla bilgiye http://ingiltereyerlesimvizesi.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir