İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi, Türkiye’deki bir şirketin ya da Türkiye’de şubesi bulunan bir devletin İngiltere şubesine gitmek isteyen çalışanların alması gereken İngiltere Çalışma Vizesi türüdür.

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvurusunda bulunmak için Türkiye’deki şirkette en az altı ay çalışmış olmanız gerekmektedir. Eğer transfer süresi uzun olacak ve çalışan uzun süreli İngiltere’de çalışacak ise Türkiye’deki şirkette en az bir yıl çalışmalısınız. Aynı zamanda transfer olacağınız şirketten en fazla %10 hisseniz olabilir. Vize başvurunuzun olumlu cevabı halinde İngiltere’ye gittiğinizde eğitim imkanlarından yararlanma hakkınız olacaktır. Ancak bu çalışma vizesi ile İngiltere’deyken herhangi bir devlet yardımı talebinde bulunamazsınız. Bu yüzden alacağınız maaşın size yetebilecek miktarda olduğunu belgeler ile kanıtlamalısınız. Vizenizin süresi dolduğu takdirde uzatma talebinde bulunabilirsiniz. Vizenizin uzamasıyla birlikte İngiltere’de beş yıl kaldığınız takdirde sürekli oturum alabilme hakkınız da olacaktır.

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi başvurusunda bulunmak için öncelikte İnternet üzerindeki formu doldurmalısınız. Sonrasında ise başvuru merkezinden randevu almalısınız. Randevunuzu Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Gaziantep, Bursa ve Antalya’da bulunmakta olan İngiltere Konsolosluğunda vize memurlarıyla görüşerek gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurunuzun kabul edildiğini ya da edilmediğini 15-21 iş günü içerisinde öğrenebilirsiniz. Vize başvurunuzun sonucunu daha kısa sürede öğrenmek isterseniz ek ücret karşılığında Öncelikli Servisler hizmetinden yararlanabilirsiniz. Başvurunuz reddedilirse ret kararına itiraz etme hakkınız da bulunmaktadır.

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi ile ilgili daha fazla bilgi için: http://ingiltereisvizesi.com/

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir