İngiltere Öğrenci Vizesi Nereden Alınır?

İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler için İngiltere öğrenci vizesi vardır. Yurt dışında eğitim niteliklerini geliştirmek isteyen her bireyin hayalidir. Bu amaçla her yıl binlerce kişi İngiltere’ye eğitim amacıyla gitmektedir. İngiltere’de dil eğitimi, lise, lisans, master ve doktora eğitimi ile mesleki eğitimler alabilirsiniz. İngiltere öğrenci vizesi türleri alınacak olan eğitime ve eğitim süresine bağlı olarak değişmektedir. Öğrenci olarak İngiltere vizesine başvurmak istiyorsanız öncelikle hangi vize türüne başvurmanız gerektiğini belirlemeniz gerekir.

6 aydan daha kısa sürecek eğitimleriniz için İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesine başvurabilirsiniz. Bu vize kapsamında İngiltere’de aklınıza gelebilecek tüm eğitimleri alabilirsiniz. Vizenizin süresi dolduğunda ülkeden çıkış yapmanız gerekir. 6 aydan daha uzun sürecek olan eğitimleriniz içinse Tier-4 İngiltere uzun süreli öğrenci vizesi alabilirsiniz. Bu vize ile uzun süreli dil okulu, mesleki eğitim, lise, lisans, master ve doktora eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. İngiltere’ye sadece dil eğitimi almaya da gidebilirsiniz. Eğitim sürenizin uzun olması durumunda İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesine başvurulabilir. İngiltere’ye öğrenci vizesi ile giden kişiler eş ve çocuklarını da yanına almak isteyebilir. Bu durumda Tier-4 İngiltere uzun dönem bağımlı vizesi alınabilir. Böylece vize süreniz boyunca aileniz de yanınızda olur. Çocuklar için alınabilecek bir başka vize türü de Tier-4 İngiltere çocuk öğrenci vizesidir. İlkokul, ortaokul, lise gibi uzun süreli eğitimler bu vize ile tamamlanabilir. Tier-4 vizesine 4 ile 17 yaş aralığındaki kişiler için başvurulabilir.

Başvuracağınız vize türünü belirledikten sonra gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekir. Hazırladığınız her belgenin bir kopyasını yaptırmanızı tavsiye ederiz. Böylece istenmeyen bir durum olduğunda o belgeleri kullanabilirsiniz. Ayrıca bazı evrakların İngilizce tercümesi sizden istenebilir. Duruma göre İngiltere Konsolosluğu sizden ek belgeler de isteyebilir. Vize başvuru sonucunuz yaklaşık 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere’ye öğrenci vizesi ile gitmek istiyor ancak hangi adımları takip etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız profesyonel bir rehberden yardım alabilirsiniz. Profesyonel bir rehber bu işi sizin için titizlikle halledecektir. Bu sayede İngiltere’ye vize almanız ve ülkeye girdikten sonraki uyum süreciniz daha kısa sürecektir.

Site adresi: http://ingiltereogrencivizesi.com

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir