İngiltere Öğrenci Vizesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eğitim hayatına yurt dışında devam etmek birçok Türk gencinin hayalidir. Gerek farklı kültürleri tanımak, gerek ise asla unutamayacağı tecrübeler yaşamak bir yana olsun, Yurt dışında eğitim almanın kariyer basamaklarını daha hızlı tırmanma konusunda çok ama çok önemli bir katkısı vardır. Hele bir de bu ülke İngiltere ise olay bambaşka bir noktaya gelmektedir. Çünkü İngiltere Avrupa’nın en kaliteli eğitim veren okullarına sahiptir. Bu yazımızda öğrenci olarak İngiltere’ye nasıl gidebileceğiniz hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

İngiltere Öğrenci Vizesi Nedir?

İngiltere öğrenci vizesi, 6 aydan kısa olacak şekilde İngiltere’de öğrenim görmek isteyen öğrencilerin başvurabileceği bir vize türüdür. 6 aydan daha uzun sürecek olan eğitimleriniz için Tier-4 uzun süreli öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. İngiltere öğrenci vizesi ile gittikten sonra eşinizi ve çocuklarınızı da yanınıza alabilirsiniz. Bu da Tier-4 vizesi ile mümkündür.

 

İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Vize başvuru süreci son derece yorucu ve dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Tüm evraklar eksiksiz ve dikkatli şekilde hazırlanmalıdır. Hal böyle olunca bu konuda uzman kişilerden yardım almak işleri oldukça kolaylaştırıyor. Bir vize danışmanlık şirketi ile görüşerek gerekli yardımları alabilirsiniz. Sizlere bu konuda yıllardır hizmet veren ve güvenebileceğiniz bir firma olan CSS Müşavirlik Danışmanlık Hizmetmetleri’ni tavsiye ederiz. İngiltere öğrenci vizesi için aşağıdaki adresten ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Site adresi: http://cssmusavirlik.com/

 

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir