İlandesk ile Ek Gelir İmkanı

Günümüzde internet üzerinden ürün satarak gelir elde edilmektedir. Çok sayıda mağaza kendi web siteleri, sosyal medya hesapları, ya da aracı siteler yardımıyla ürünlerini satmaktadır. Aracı sitelerin bir çoğu ilan vermeniz için ücret talep etmektedir. Ücretli ilan verme sitelerinden sıkıldıysanız İlandesk tam size göre! Siteye giriş yaparak neyi nerede aradığınızı yazarsanız karşınıza ilanlar çıkacaktır.

İlan sahibi ile görüşerek ürün ya da hizmet hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz. Burada farklı kategorilerden binlerce ilan bulabileceğiniz gibi kendi ilanınızı da oluşturabilirsiniz. Siteye üye olarak hemen ücretsiz ilan vermeye başlayabilirsiniz. İlan verirken diğer kullanıcıları rahatsız edecek davranışlarda bulunmamaya özen gösteriniz. Satmak istediğiniz ürün ya da hizmetlerle ilgili sınırsız ilan oluşturabilirsiniz.

İlanınız 3 ay süreyle sitede kalacaktır. İlandesk üzerinden ilan oluşturmaya başlamak için üyelik bilgilerinizle siteye giriş yapınız. Sonraki aşamada profilinize girerek “ilan ekle” butonuna tıklayınız. İlanınızı oluştururken konu ile alakalı görseller eklemeyi unutmayın. İlan açıklamasına vereceğiniz hizmetle ya da satacağınız ürünle ilgili doğru bilgiler giriniz. Müşterileri yanıltacak açıklamalar yapmaktan kaçınınız. İnternet üzerinden alınan ürünlerin teslim edildiğinde boyut, renk gibi farklılıkları olabilmektedir.

Ürün ya da hizmet hakkında müşterilere açık olmamak buna neden olmaktadır. Böyle satıcılardan müşteriler memnun olmayacağı gibi iyi geri dönüşler almanız da mümkün değildir. Alınan ürün için teslim süresi kargoya bağlıdır. Anlaştığınız kargo şirketi ile irtibatta olarak herhangi bir olumsuzlukta müşterileri bilgilendirmeniz de önemlidir. Satış sonrası mağdur olmamak adına müşterilerinizden çek kabul etmeyin. Çek karşılıksız çıktığında ödeme almak için muhatap bulamayabilirsiniz. İnternet üzerinden kolaylıkla ilan verilmesi beraberinde bazı olumsuzluklara da neden olmuştur. Ürün satacağını söyleyerek insanları dolandıran çok sayıda kişi vardır. Dolandırılmamak için alışveriş yaparken bazı kriterlere dikkat etmek gerekir.

Örneğin; yurtdışında yaşadığını söyleyen kullanıcılardan alışveriş yapmayın. Birebir görüşebileceğiniz satıcılardan ürünü görerek alışveriş yapmanız daha güvenilirdir. Western Union, Moneygram gibi uluslararası ödeme yöntemleri ile ödeme kabul eden kişilere para göndermeyin. Bozuk cümleler kuran bir satıcı Gogle translate ile çeviri yapıyor olabilir, bu durumda görüşmeyi sonlandırın. Satıcı alışveriş sırasında acele ediyorsa dolandırıcı olabilir.

İlandesk hakkında daha fazla bilgiye https://www.ilandesk.com/ adresinden ulaşabilir, hemen ilan vermeye başlayabilirsiniz.

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir