Google’da İlk Sıralara Çıkma Yöntemleri

google'da üst sıralara çıkma

Website sahiplerini ilgilendiren en önemli konulardan birisidir. Tüm amaç ve çabaları bu başlıkta belirttiğimiz Google’da 1. Sayfada çıkmaktır. Site yapan kişiler web sitelerinin ön sıralarda olmasını isterler. Çünkü sonucunda kazanç elde edecekler ya da istedikleri şeyi başarmış olacaklardır. Birden fazla arama motoru bulunmaktadır. Fakat web sitesi sahipleri için en önemli arama motoru Google’dır. Bu sebeple Google algoritmalarını iyi takip eden web site sahipleri seo adı altında birtakım çalışmalar yapmaktadırlar. Bu çalışmaları başarılı ve bilinçli bir şekilde yapmanız durumunda ön sıralardaki yerlerinizi alabilirsiniz. Bu çalışmaların zorluk derecesi sizin seçtiğiniz kelimenin rekabetine göre değişebilmektedir. Örneğin; araba kiralama kelimesinde çok zorlanabilirken, bisiklet kiralama kelimesinde o kadar zorlanmazsınız. Bu yazımzıda Google’da ilk sıralara çıkma yöntemleri nelerdir bunlara değineceğiz.

Doğru İçerik
Google, ziyaretçilere doğru olan içeriklerin görüntülenmesinden hoşlanmaktadır. Bu sebeple yeni algoritmalar ortaya çıkartarak yalan yanlış yazılmış makaleler, kopya makaleler ve yarım, eksik anlatışmış bilgiler içeren içeriklerden ziyaretçilerini uzak tutar. Bu şekilde gereksiz bilgi paylaşımı yapan siteleri de kısa zaman sonra sıralamalardan yok eder ve doğru içerikle beslenmiş siteleri önlere taşır. Son zamanlarda özgün makalelerin önemi de oldukça artmıştır. Her web sitesi sahibi mutlaka özgün içeriklere yer vermektedir. Bu algoritmanın öğrenilmesiyle birlikte her web sitesi özgün içerik paylaşsa da Google içinden en iyi olanı seçerek önlere taşımaktadır. Kaliteli makaleyi tercih etmelisiniz. Resimlerle, alt başlıklarla, anahtar kelimelerle anlatılmış, cümle akışını bozmayacak şekilde yazılan makaleler her zaman iyidir.

Doğru Link Alın
Sitenize backlink almak için doğru siteleri ve doğru yöntemleri seçmelisiniz. Sizin sitenizden daha kalitesiz, Google ile dost olmamış sitelerden backlink almamaya önem göstermelisiniz. Çünkü Google sitelerin link yapısına çok önem vermektedir. Link alınacak sitelerin Google tarafından spam cezası olup olmadığını kontrol edin, çok link çıkışı verilmiş olan sitelerden link almayınız.

Siteniz için oluşturduğunuz makale başlıklarına ( title ) dikkat ediniz. 70 karakteri aşmayacak şekilde başlıklar seçmelisiniz. Anahtar kelimelere yer vermeli makale içerisinde sık sık kullanılmış anahtar kelimeleri olan makaleleri sitenizde paylaşmayınız. Heading ( HTAG ) etiketleri kullanınız.

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir