Gaming Mouse Nereden Alınır?

Günümüzde çok yüksek grafikli oyunların ve bu oyunları bir o kadar güzel oynayabileceğimiz oyunların çıkmasıyla bilgisayar ekipmanları da bir o kadar değerli hale gelmiştir. Özellikle mouselar. Gaming Mouse, dilimizde oyun faresi anlamına gelmektedir. Özellikle FPS oyunları oynayan kişiler Mouse ayarlarının en iyi şekilde olmasını isterler ve en iyi performansı alabilmek için bu tür oyunlar için özel üretilmiş Gaming Mouse’ları tercih ederler.

Günümüzde pek çok oyun Mouse markası varken fiyat aralıkları da 50 TL’den başlayarak 500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Mouse’un etrafında bulunan tuşlara özel görevler atayarak oyundaki bazı silah değiştirme, karakter değiştirme ve ateş etme gibi işlemleri daha hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Bu yüzden iyi bir oyun tutkunun elinde görebileceğiniz ilk şey kesinlikle Gaming Mouse’udur. Oyun Mouse’u kullanan oyuncular diğerlerinden sürekli bir adım önde hareket ediyorlardır.

Oyuncu fareleri tasarlanırken kişilerin saatlerce oyun oynayacağını ve mouse kullanacağını da hesaba katar. Uzun süre oyun oynadıktan sonra elinizde bir rahatsızlık, ağrı hissetmenizi engellemek açısından, mouse tutuş şeklinize el ergonomisine uygun fareler seçebilirsiniz.  Oyuncu ekipmanları genel olarak yoğun kullanımlar için geliştirilen ürünlerdir ve bu nedenle kullanılan malzemeleri itibariyle çok daha fazla tıklamaya ve kullanım saatine dayanıklı şekilde tasarlanmışlardır.Bir çok oyuncu mouse’u 30 milyon ve üstü tıklama sayılarına ulaştıklarını iddaa ediyorlar.

Hem elinize uygun seçebileceğiniz hem de beğeneceğiniz bir gaming mouse’a sizler de sahip olabilirsiniz.

https://steelseries.com/gaming-mice

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir