Elektrikli Bisiklet Kiti Neden Kullanılır?

Elektrikli bisiklet dönüşüm kiti, bisiklet hobisi olanlara modern çözümler sunar. Teknolojinin son ürünü olan bu seçenekler kişilere yorulmadan sonuç almasını sağlar. Sistemde bulunan elektrik motoru, kişilerin daha güçlü bir yol tutuşu yapmasına ve hızlı olmasına yardım eder.

Böylece dik yokuşları çıkmak oldukça kolaylaşır. Şayet yaşadığınız yerde böyle yokuşlar varsa yorulmadan ve çaba göstermeden en üst noktaya çıkmanızı sağlar. Bisiklet sürücülerinin bildiği üzere bu tür coğrafi şekilleri tırmanmak bisikleti üzerinden inilse bile büyük güçlük sunar. Ancak kitler bisikletten inmeden sürmenize yardımcı olur.

Ayrıca farklı bir sürüş keyfi arayan kişiler de elektrikli bisikletlere yönelir. Bunların menzili 35, 40, 50 ve 70 olmak üzere ayrıldığı için şehir içinde kolay bir ulaşım yapılmasını sağlar. Normal bisikletlere göre daha hızlı olduğu için gitmeniz gereken yere daha kısa sürede varılabilir.

Elektrikli Bisiklet Kitleri Ne Kadar Ağırdır?

Normal bisikleti elektrikli bisiklet yapmak oldukça kısa sürer. Sürücü tarafından bile monte edilebilir. Peki, bunun ağırlığı ne kadar? Bisiklet sürücüleri yeni bir parça takmadan önce ağırlığını da merak eder. Zira bisikletin ağırlığı yükseldikçe hız düşer. Ayrıca sürücüye binen yük de artar. Böylece yorulma daha kısa sürede gerçekleştirilir. Burada farklı kitler olmakla beraber ağırlıkları şöyledir;

  1. 8 kg,
  2. 4 kg,
  3. 1 kg,
  4. 7 kg,

Elektrikli bisikletler buna yönelik kit bulundurması nedeniyle kişilerin üzerinden büyük bir yük alır. Ağırlıklarının da düşük olması kolay bir sürüş keyfi yaşamanızı sağlar.

Elektrikli Bisikletlerin Şarj Süresi Ne Kadar?

Elektrikli bisiklet dönüşüm kiti belirli bir şarj süresine sahiptir. Piyasada farklı kitler olmakla beraber 4-5-6 saat süreleri vardır. Ancak gidebildiği mesafeler oldukça yüksektir. Zira 30, 40, 50 ve 80 kilometre gitmenizi sağlar.

Dolayısıyla bir kere şarj ettikten sonra günler boyunca kullanmanız mümkündür. Bu süreler tamamen bittiğinde geçerli olduğu için her gün şarj etmek daha kısa sürede doldurmanızı sağlar. Tek yapmanız gereken hangi seçeneğin size uygun olduğunu incelemedir. Eğer kitlerimize bakarsanız kolay bir şekilde tercih yapabilirsiniz.

Kaynak: https://elektriklimotor.com.tr/bisiklet-donusum-kiti/

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir