E-kitap İndirme Siteleri

E-kitap daha kapsamlı adıyla elektronik kitap, her türlü bilgisayara uygun ve okunabilmesi için özel olarak tasarlanıp yapılmış bilgisayar, dosya formatlardan birisidir. Bu dosya formatını indirmeye de e-kitap indir denilir. E-kitap, basılı olan bir kitabın bütün özelliklerine sahiptir. Sadece kitap gibi bir kağıt üzerine basılı şekilde değildir. Kitaptan bir farklı yönü de ses, görüntü, video ve diğer etkileşimli bağlantılar da bulunmasıdır.

E-kitap, kolaylıkla internetten ulaşılabilecek, elektronik posta ile gönderilebilecek durumdadır. Ayrıca yükleme programına göre e-kitap okunabilir ya da e-kitap indir seçeneğiyle bilgisayarınıza ya da ne kullanıyorsanız ona rahatlıkla indirebilirsiniz. Disket ve Cd-Rom olarak da e-kitap okura ulaşabilir. E-kitaplar güncellemeyle birlikte daha iyi bir hale gelmiştir. Ayrıca kolay taşınabilmesi, depolama sorununun pek olmaması, baskı maliyetlerini ortadan kaldırması, ses, görüntü, video ve etkileşim olanaklarının bulunması gibi e-kitabın çok sayıda avantajı vardır.

 E kitap indir avantajından da yararlanabilir eğer bilgisayarınız ya da telefonunuzun hafızasının dolmamasını isterseniz hard disk ya da sd carda e kitap indir yoluyla her zaman indirebilir ve okuyabilirsiniz. E-kitap okumak için ayrıca özel olarak üretilmiş teknolojik ürünler vardır. E-book reader bunlardan biridir. E book readerlar da yeni bir ekran teknolojisi çıkmıştır ve bunun adı emürekkep gerçek adıyla e ink özelliğidir. E-book readerler normal ekranlara göre gözü daha az yoruyor ve oldukça pratik bir şekilde kullanılabiliyor.

E-book readerlerın gelecekte kitapların yerini alacağı düşünülüyor. Ayrıca e-kitap indir yoluyla indirdiğiniz kitapları bu teknolojik ürünle kolaylıkla okuyabilirsiniz. E-book readerların bir kitaptan ya da gazeteden çok bir farkı bulunmuyor. E-ink teknolojisi ise bilinen plazma, LCD, veya tüplü ekranlardan farklı olarak, ekran arkasında ışık yayılımı yerine özel içeriği sayesinde ortamdaki ışığı yansıtarak hem uzun süreli okumalarda göze zarar vermiyor, hem de açık havada ve ışığın direk gelebildiği ortamlarda sizin rahatlıkla kullanmanızı mümkün kılıyor. SiPix teknolojisi ise bilinen e-ink teknolojisinin en yenisi ve e-ink‘ de renkli ekrana geçişin de ilk adımını oluşturuyor. Normal bilgisayar ve telefon tabletlere göre e-book readerların çok fazla avantajı bulunuyor.

Site adresi: http://kitapcenneti.org

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir