Dunlop Lastik Modelleri

Atm lastik model ekipmanlar ile rot ve balans ayarı yapmaktadır. Bunun dışında garantili ön düzen tamiri, yazlık ve kışlık olmak üzere otomobil lastiği satışı gerçekleştirmektedir. Atm lastik sadece yerli üretim oto lastiklerini desteklemektedir. Satın aldığınız lastiklerin aracınıza uyması güvenli bir sürüş için çok önemlidir. Bu nedenle aracınız için lastik satın almadan önce aracınızın lastik ölçüsünü öğrenmelisiniz. Bu işlemi aracınızda bulunan lastiklerden birinin yanak kısmına bakarak öğrenebilirsiniz.

Lastik satın alırken bazı noktalara dikkat etmekte fayda var. İlk olarak atın alacağınız lastiğin gürültü seviyesine dikkat etmelisiniz. Ses çıkaran lastikler sürüş konforunuzu azaltabilir. Bir başka dikkat etmeniz gereken nokta da lastiklerin kullanacağınız zemine uygun olup olmadığıdır. Lastik satın alırken fiyat performans açısından yeterliliğini mutlaka değerlendiriniz. Lastiğin yakıt kullanımınızı artırıp artırmayacağı da önemli bir noktadır. Yakıttan tasarruf etmenize yardımcı olan bir lastik seçmeniz aracınızla yapacağınız yolculuklar için önemlidir. Aracın lastikleri döndürmek için harcayacağı yakıt miktarı lastiklerin yuvarlanma dirençlerine bağlı olarak değişir. Bu direnç ne kadar küçükse o kadar az yakıt harcanacaktır. Bu nedenle düşük yuvarlanma özelliğine sahip lastikler seçebilirsiniz. Yakıt verimliliği A ve G arasındaki harflerle derecelendirilir. A derecesine sahip araçlar en yüksek enerji verimliliğine sahiptir. Siz de otomobil lastiği satın alırken A ve A’ya yakın verimlilik derecelerine sahip olup olmamasına bakabilirsiniz. Bunun dışında kişinin kullanım tarzı, lastik basınç seviyesi gibi etkenler de yakıt verimliliğinde etkilidir.

Dunlop 205 55 r16 ıslak ve kuru zemin şartları için geliştirilmiş bir lastiktir. Yüksek hızlara çıkıldığında bile fren mesafesini azaltır, güvenli bir sürüşün temellerini oluşturur. Bu lastikler aynı zamanda düşük yuvarlanma özelliğine sahiptir. Bu da ıslak zeminde yüksek performans elde etmenize ve yakıttan tasarruf etmenize yardımcı olur. Aracınıza taktığınız lastiklerin çok ses çıkarmaması sürüş konforu açısından önemlidir. Dunlop 205 55 r16 düşük gürültü seviyesine sahiptir. Bu sayede sürüş keyfinizi olumsuz etkilemez. Atm lastikte 200 lira ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. Siz de aracınız için kaliteli ve yerli üretim lastik arıyorsanız https://www.atmlastik.com/ adresine bakarak sipariş verebilirsiniz.

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir