British Shorthair Cinsi Hakkında Bilgiler

British shorthair cinsi kedilerin görünümleri son derece tatlıdır. Sahip oldukları eşsiz renkleri bu kedilere olan ilgiyi artırmıştır. Genelde griye dönük tüy rengine sahip olanlarını görsek de kahve tonlarında renge sahip olanları da vardır. Bu kedilere ilk bakıldığında göz renkleri dikkat çekmektedir, bakır ile altın rengi arasında değişen bir göz rengine sahiptirler. Fiziki olarak güzel bir görünüme sahiptirler. Dolgun yüz hatları ve kaslı, iri vücutları vardır. 14 ile 20 yıl arasında bir ömre sahiptirler. Dişi british shorthair kedileri ile erkek olanları arasında kilo ve görünüm bakımından ciddi farklılıklar bulunur. British shorthair cinsi kedilerin tüyleri gür ve kısadır. Bu nedenle tüyleri düğümlenmez ve taranması kolaydır.

British shorthair kedileri evde olmayı severler. Dışarıya karşı ilgileri yok denecek kadar azdır. Bu cinste bir kediyi satın aldığınız zaman sürekli dışarı çıkarmanız gerekmez. Ayrıca bu cins kediler sessiz ve sakindirler. Bu nedenle apartman ve benzeri yerlerde yaşıyorsanız bu kedi türü tam size göre. Çünkü british shorthair cinsi bir kedinin neredeyse hiç sesi çıkmaz. Bu sayede kedinizi tüm komşularınız sevebilir.

Çocuklarınızla iyi anlaşabilecek bir kedi arıyorsanız satılık british shorthair cinsi kediler tam size göre. Bulunduğu ortama kolay uyum sağlayan, yumuşak huylu bu kedilerin çocuklarla arası iyidir. Oyun oynamayı sevdikleri için çocuklarınızla iyi bir uyum yakalayabilirler. Nadiren de olsa tırmalama ya da saldırma eyleminde bulunabilirler. Bu nedenle çok küçük yaştaki çocuklarınızla yalnız bırakmamaya dikkat etmelisiniz. Size ve evdeki diğer aile üyelerine alıştıktan sonra evinize gelen yabancılardan rahatsız olabilirler. Genelde sahipleri ile olmayı severler, ancak kucaktan ve çok okşanmaktan hoşlanmazlar. Satılık british shorthair cinsi bir kediyi aldıktan sonra bakımını yapmak kolaydır. Kendi temizliklerini kendileri güzel bir şekilde yaptıkları için bu cins kedilerin haftada bir fırçalanması yeterlidir. Sıcak havalardan pek hoşlanmadıkları için yaz aylarında biraz zorlanabilirler, ancak serin bir eviniz varsa yaz dönemini kolay atlatabilirler.

Siz de satılık british short hair cinsi bir kedi satın almak istersenizwww.nettepet.com adresine bir göz atabilirsiniz.

2012 yılından beri blog yazarlığı yapıyorum. Amacım herkese faydalı olabilecek içerikler üretebilmek. Unutmayalım, "bilgi paylaştıkça çoğalan bir hazinedir"

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir